Magazynowanie w rękawach foliowych soli drogowej

Coraz szerzej stosowana w Niemczech i Wielkiej Brytanii jest technologia magazynowania soli drogowej w rękawach foliowych. Ten sposób magazynowania daje możliwość kupienia soli poza sezonem, kiedy jest ona najtańsza. Dodatkowo pozwala zminimalizować ewentualne problemy logistyczne związane z dostępnością soli w sezonie zimowym, ponieważ materiał spakowany wcześniej w rękawie, jest dostępny w każdej chwili.

Zmagazynowana w rękawie sól jest w pełni zabezpieczona przed wilgocią, dzięki czemu może być w nim przechowywana przez kilka lat. Rękaw z solą może być położony w dowolnej, wygodnej ze względów logistycznych lokalizacji.

Rękaw, w pełni chroniący sól przed warunkami atmosferycznymi, to wydatek rzędu dwóch tysięcy złotych. Jest to również metoda w pełni ekologiczna ze względu na brak styczności soli z podłożem.

Firma Agripak świadczy na terenie całego kraju usługi magazynowania soli drogowej, produkowanymi przez siebie pakowaczkami Agripak. Maszyny mogą być wyposażone w tunele o średnicy 1,95, 2,4 lub 2,7 metra. Biorąc pod uwagę, że na jednym metrze rękawa możemy zmieścić 7 ton soli oznacza to, że w rękaw o długości 75 metrów i średnicy 3 metrów możemy spakować nawet 525 ton. Sól do maszyny może być ładowane ładowarką teleskopową lub ładowaczem czołowym.