zakiszanie, pakowanie kukurydzy w rękaw

Zakiszanie kukurydzy, lucerny czy innych popularnych pasz to konieczność. Kiszona kukurydza i inne zakiszone pasze dostarczają wszystkich niezbędnych składników odżywczych, a dodatkowo – są smaczne dla zwierząt.

By jednak efekt był zadowalający, kiszenie kukurydzy powinno się odbywać w odpowiednich warunkach. Istotne jest m.in.:

● odpowiednie ubicie masy, która będzie zakiszana – tak, by kiszenie kukurydzy przebiegało równomiernie,
● by były zagwarantowane beztlenowe warunki – takie, które umożliwią prawidłowe przebiegnięcie procesu kiszenia,
● pełne zabezpieczenie powstającej kiszonki przed warunkami atmosferycznymi – tak, by przetrwały przez zimę i nie tylko.

To wszystko ma wpływ na prawidłowość przebiegania procesu kiszenia. By go zapewnić, Agripak proponuje zaawansowane rozwiązanie technologiczne, jakim jest pakowanie w rękawy. Realizujemy go, wykorzystując najnowsze technologie – na miarę nowoczesnego rolnictwa XXI wieku.

Jak przebiega zakiszanie w rękaw?

Pocięta i dobrze ugnieciona maszyną wyposażoną w rotor masa jest pakowana w rękaw foliowy wysokiej jakości. Silne ubicie pozwala pozbyć się całego powietrza z masy, co oznacza uzyskanie beztlenowych warunków do kiszenia wewnątrz rękawa. A to oznacza szybką i właściwą fermentację, dzięki której powstaje kiszona kukurydza najwyższej jakości.

Jeśli chcesz zyskać dostęp do zaawansowanych technicznie i skutecznych metod, postaw na zakiszanie w rękaw wykonywane przez Agripak:

● zaawansowane maszyny pozwalają nam na sprawne pakowanie w rękawy i gwarantują niezawodny przebieg procesu zakiszania
● zakiszana masa jest bardzo dobrze ubita i pakowana do wyjątkowo szczelnych worków – proces kiszenia przebiega szybko, a kukurydza zyskuje najlepsze wartości odżywcze, stając się cenną paszą dla zwierząt,
● koszty w porównaniu z dosuszaniem ziarna są niskie – a zyskujesz pełnowartościową paszę, na której można polegać,
● straty ziarna ograniczasz do minimum – ciesząc się najlepszymi korzyściami finansowymi,
● rękawy można przechowywać w różnorodnych warunkach atmosferycznych, bez obawy zniszczenia kiszonki. Kiszonka przetrwa w rękawie nawet do dwóch lat, zachowując wszystkie swoje własności.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o korzyściach, jakie daje kiszenie oraz poznać naszą ofertę dla Ciebie – skontaktuj się już teraz.

Obsługujemy Klientów z całego kraju, gwarantując konkurencyjne warunki finansowe i najwyższą jakość realizowanych usług. Zapraszamy do współpracy z Agripak!