Dlaczego warto zainwestować we włoskie suszarnie przewoźne do ziarna zbóż i kukurydzy (Mecmar i Agrimec)

suszarnia

Inwestycja w nowoczesne maszyny rolnicze gwarantuje wiele korzyści. Dotyczą one zarówno efektywności produkcji, jak i ograniczenia nakładów pracy podczas wykonywania wielu codziennych obowiązków w gospodarstwie. Jednym z nowoczesnych rozwiązań dla rolnictwa, są przewoźne suszarnie, które zyskują na popularności wśród rolników zajmujących się m.in. produkcją zbóż. Wyjaśniamy, jakie są najważniejsze zalety korzystania z suszarni przewoźnych włoskich producentów.

Czym jest przewoźna suszarnia do ziarna zbóż i kukurydzy?

Suszarnie do zbóż i kukurydzy to maszyny rolnicze, które cieszą się coraz większą popularnością. Ma to związek m.in. ze zmianami klimatu, które nie zawsze pozwalają na zbiór idealnie suchego ziarna zbóż. W niektórych przypadkach korzystanie z suszarni jest wymuszone także innymi czynnikami, a należą do nich np. możliwość dłuższego przechowywania zebranych plonów oraz redukcja ryzyka zniszczenia magazynowanych płodów rolnych ze względu na pojawienie się chorób grzybowych. Suszarnie do zbóż nie są nowym rozwiązaniem. Są powszechnie użytkowane w Polsce i na świecie, jednak do niedawna dominowały rozwiązania stacjonarne. Co to oznacza? Budowa stacjonarnej suszarni i jej wyposażenie generują spore koszty oraz wiążą się z koniecznością dopełnienia wielu formalności m.in. uzyskaniem pozwolenia na budowę. Suszarnia przewoźna to maszyna, z której możemy korzystać zarówno w przypadku rozbudowanej linii technologicznej na terenie gospodarstwa rolnego, jak i poza nim np. na polu. Ze względu na dość wysokie koszty zakupu suszarni przewoźnej, coraz więcej rolników decyduje się na zakup tej maszyny rolniczej w celu użytkowania w większej liczbie gospodarstw rolnych, co może być okazją do dodatkowego zarobku lub oszczędności, jeżeli na zakup maszyny złożą się np. sąsiadujący ze sobą rolnicy.

Dlaczego warto kupić suszarnię przewoźną włoskich producentów?

Przewoźna suszarnia do zbóż i kukurydzy musi cechować się wysoką wydajnością i niskim zużyciem energii, jak również gwarantować bezpieczeństwo użytkowania i możliwość dostosowania parametrów pracy do potrzeb rolników i zastosowania maszyny. Włoskie suszarnie do zbóż i kukurydzy to rozwiązanie gwarantujące wysoką funkcjonalność i cechujące się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Marki Mecmar i Agrimec dzięki wieloletniemu doświadczeniu oferują rozwiązania dostosowane do potrzeb nowoczesnej produkcji rolnej. Włoskie suszarnie do zbóż i kukurydzy to maszyny o bardzo wysokiej wydajności, których użytkowanie nie wiąże się z dużymi kosztami. Co więcej, są one dostępne w wielu wariantach, co pozwala na dopasowanie maszyny do indywidualnych potrzeb rolnika. Dzięki solidnej konstrukcji, trwałym i odpornym na tarcie oraz korozję materiałom, jak również odpowiednio dobranemu podwoziu transportowemu maszyny te doskonale sprawdzają się zarówno w niewielkich gospodarstwach rodzinnych, jak i w przypadku produkcji przemysłowej. Oferujemy wysokiej jakości maszyny rolnicze, które pozwalają usprawnić pracę gospodarstwa rolnego, bezpośrednio wpływając na jej organizację i ekonomikę produkcji rolnej. Dostępne w naszym asortymencie przewoźne suszarnie to najlepsze z dostępnych na rynku produktów, które pozwalają na szybki zwrot z inwestycji, a także cechują się długą, bezawaryjną pracą. Sprawia to, że inwestycja w suszarnie Mecmar i Agrimec jest korzystnym i dokonywanym przez wielu rolników wyborem.