DDGS

DDGS – energetyczna pasza dla krów mlecznych i nie tylko

Nowoczesne pasze to przede wszystkim te, które są procesem ubocznym produkcji biopaliw oraz innych działań wytwórczych. Tak też jest w przypadku DDGS. To skrót pochodzący od angielskiego wyrażenia Dried Distillers Grains with Solubes. W wolnym tłumaczeniu na polski, możemy powiedzieć, że jest to wysuszony wywar zbożowy z substancjami rozpuszczającymi. Powstaje podczas produkcji alkoholu etylowego i jest w pełni ekologiczną paszą o doskonałych właściwościach energetycznych. Jego głównym składnikiem jest ziarno kukurydzy.

Pasza tego rodzaju wyróżnia się 2-3 razy wyższą zawartością białka, błonnika oraz tłuszczu i innych składników odżywczych w porównaniu do standardowego ziarna kukurydzy. Ponadto, wysuszona postać sprawia, że produkt można przechowywać dłużej niż inne formy paszy. Jest ona dostępna zarówno w formie sypkiej, jak i granulowanej i sprawdza się tak przy żywieniu krów mlecznych, jak i innej trzody chlewnej, a także drobiu.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o DDGS, skontaktuj się z doradcami Agripak, którzy wskażą Ci rozwiązania powiązane z tym typem paszy. Zapraszamy!

ddgs