Zmniejszenie kosztów produkcji zwierzęcej przy pomocy mobilnej mieszalni pasz Agripak

pasza

Każdy, kto posiada własne gospodarstwo, wie, że dobrostan zwierząt zależy w głównej mierze od ilości i jakości pożywienia. Z kolei od wydajności zwierząt uzależnione są zarobki hodowcy i opłacalność produkcji zwierzęcej. Dlatego ważne jest, by pasza była jak najlepsza, a przy tym w dobrej cenie. Na szczęście z pomocą przychodzą nowoczesne technologie, które to umożliwiają.

Czym jest i jak działa mobilna mieszalnia pasz?

Mobilna mieszalnia pasz to innowacyjna maszyna, zaprojektowana po to, by ułatwić pracę hodowcom. Dzięki niej mogą oni zoptymalizować koszty prowadzenia gospodarstwa. To połączenie samochodu ciężarowego z mieszalnikiem zbóż, który umożliwia również pobieranie poszczególnych składników, ważenie, śrutowanie ziarna oraz transport gotowej paszy w wybrane miejsce. Śrutownik może pobierać zboże zarówno z płaskiego magazynu, jak i z silosów. Maszyna wyposażona jest w nowoczesny komputer, który zapewnia szybkie przygotowanie paszy z różnych składników dla poszczególnych grup zwierząt. Można zaprogramować około stu takich ustawień. Poza tym dzięki temu, że istnieje opcja zamontowania różnego rodzaju sit, maszyna przygotowuje paszę o różnej strukturze – od grubej po dobrze rozdrobnioną. Dzięki temu pasza nadaje się na pokarm zarówno dla drobiu, jak i dla trzody chlewnej. Pasza jest wysokiej jakości, ale przede wszystkim użycie mobilnej mieszalni oznacza dla hodowcy zmniejszenie kosztów produkcji zwierzęcej.

Zarabiaj więcej dzięki mobilnej mieszali pasz

Przygotowanie paszy w gospodarstwie to wielogodzinny proces. Jak wiadomo czas to pieniądz. Mobilna mieszalnia pasz jest w stanie przygotować od 5 do 7 ton pełnoporcjowej paszy w ciągu zaledwie jednej godziny. Jest więc wysoce wydajna, a przy tym nie emituje zbędnego pyłu i hałasu. Pasza odpowiedniej jakości jest dobrze przyswajana przez zwierzęta, co przekłada się bezpośrednio na zysk. Gotowe mieszanki zbóż w cenie zawierają wysokie marże ustalone przez producentów. Pasza przygotowana w mobilnej mieszalni oznacza oszczędności nawet do kilkuset złotych na tonie. Mobilna mieszalnia pasz Agripak to z pewnością idealne rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie czas, pieniądze, wygodę i wysoką jakość produktu.