„W ciągu roku zaoszczędziłam 50 000 zł!”

Nazywam się Halina Krówka. Mam ok. 500 sztuk mlecznych. Mówią o mnie,że jestem „bardzo zaradną babką” i mają rację. Często ludzie przychodzą do mnie po poradę - faceci też.Oczywiście,że mnie to cieszy! To znaczy, że w środowisku liczą się z moim zdaniem.

Moja historia wygląda mniej więcej tak. Zamówiłam w Agripaku gniecenie i pakowanie mokrej kukurydzy gniotownikiem z prasa silosującą i zaoszczędziłam 50 000 zł. Brzmi niewiarygodnie? Ale to prawda.

Ta historia ma swój początek na balu. Tak, tak przed pandemią były bale:). Coroczne imprezy, które organizowała firma sprzedająca chemię dla rolnictwa. Chodzimy na te bale, bo spotykamy tam znajomych i ludzi z podobnymi problemami branżowymi, a poza tym zawsze jest zabawnie. Można się pośmiać, potańczyć z kolegami z branży. Rozmowy zawsze schodzą na temat gospodarstw, uprawy i hodowli. I dobrze bo można czasami usłyszeć coś ciekawego i pożytecznego. Wtedy też tak było. Tańcząc z właścicielem 200 ha gospodarstwa rolnego z sąsiedniego powiatu, dowiedziałam się, że znana mi firma Agripak robi usługi dla rolnictwa. Ja trzymam rękę na pulsie i interesuję się wszystkimi nowinkami związanymi z moją branżą. Agripak znałam i wiedziałam, że sprzedają suszarnie przewoźne i inne maszyny. Ale nie wiedziałam, że robią też usługi. A najgorsze, że wiedział o tym mój partner od tańca. Rolnik z sąsiedniego powiatu! Jestem ambitną babką i to ja powinnam wiedzieć pierwsza na swoim terenie! W każdym razie tego tańca szybko nie zapomnę!

Po balu zadzwoniłam do Agripaku, dowiedziałam się wszystkiego dokładnie, przepytałam ich, przekalkulowałam sobie wszystko na spokojnie i następnego dnia zamówiłam usługę.

W 2019 roku pierwszy raz przyjechali, spakowali i zgnietli 8 rękawów mokrego ziarna kukurydzy. W zeszłym sezonie zamówiłem ich ponownie. Dla mnie to wielka oszczędność, bo po pierwsze – nie muszę jej suszyć (pierwszy raz oszczędzam) a potem nie muszę jej rozdrabniać (drugi raz oszczędzam). Teraz krowom prosto z rękawa podaje.

Rok 2020 r. przyniósł mi oszczędność w kwocie 50 000 zł, dlatego też w tym roku ponownie zamawiam usługę gniecenia i pakowania mokrej kukurydzy w Agripaku. Teraz już, zrobiłam się bardzo oszczędna i co roku będę to powtarzać.

I jak tu nie cieszyć się tańcem?